Dom Dziecka nr 3 w Poznaniu

• Wycieczka do Biskupina

W dniu 30 kwietnia 2016 r. dla podopiecznych Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu, zorganizowana została edukacyjna wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, gdzie dzieci miały okazje przenieść się w świat dawnych rzemiosł i zwiedzić muzeum z przewodnikiem. Wzięli również udział w warsztatach archeologicznych i różnego rodzaju pokazach, a także odbyli podróż kolorowym składem kolejki wąskotorowej. Obserwując malownicze krajobrazy dotarli do kolejnego punktu wycieczki, jakim było zwiedzanie Zamku Wenecja.

W dniach 5-6 listopada 2016 r. zorganizowaliśmy dwudniową wycieczkę do Wrocławia, na której wychowankowie Domu Dziecka nr 3 z Poznania pod opieką przewodnika zobaczyli m.in. Panoramę Racławicką oraz Halę Stulecia, gdzie mieli okazję również zobaczyć przepiękny pokaz fontann, a w tym m.in. Ostrów Tumski, Ogród Japoński oraz Rynek. W programie nie zabrakło oczywiście Wrocławskiego ZOO i Afrykarium.

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w CzęstochowieDom Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie Opolskim