O Fundacji

Kilka słów o nas...
  • Witaj w Fundacji Sfinks.

"Tak mało na świecie dobroci, a tyle jej światu potrzeba, Nią życie, jak słońcem się świeci, nią ziemia się zbliża dla nieba..."
    Lucjan Rydel

• Nasze cele

Cele Fundacji Sfinks oraz sposoby ich realizacji
    • Pomoc wychowankom

Pomoc wychowankom z placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych, w szczególności dzieciom i młodzieży.

• Wspieranie osób i rodzin

Wspieranie osób i rodzin wymagających szczególnej opieki i pomocy, w tym przeciwdziałanie wykluczaniu społecznemu (Izolacji Społecznej).

• Wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży

Wspieranie rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych w szczególności w zakresie wychowania dzieci i młodzieży, kształcenia oraz kształtowania osobowości i pozytywnych postaw obywateli w społeczeństwie.

• Wsparcie szkół i bibliotek

Wsparcie materialne szkół, bibliotek, przedszkoli, żłobków, domów dziecka i ośrodków wychowawczo-opiekuńczych.

• Wyrównywanie szans

Wyrównywanie szans dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.

• Organizowanie wypoczynku

Organizowanie wypoczynku i rekreacji dla dzieci i młodzieży.

• Pomoc niepełnosprawnym

Pomoc osobom niepełnosprawnym, w szczególności rehabilitacja zawodowa i społeczna inwalidów.

• Organizacja wolontariatu

Promocja i organizacja wolontariatu.

• Ochrona zdrowia

Ochrona zdrowia osób chorych.

• Organizacja pomocy społecznej

Organizacja pomocy społecznej, w szczególności dla dzieci i młodzieży oraz pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej.

• Ochrona środowiska

Działalność na rzecz ochrony środowiska.

• Kultura fizyczna i sport

Kultura fizyczna i sport, krajoznawstwo oraz wypoczynek dzieci i młodzieży.