Dom Dziecka nr 1 w Bytomiu

• Mikołajki 2015

Z okazji Mikołajek 2015 wychowankowie Domu Dziecka w Bytomiu wybrali się na wycieczkę do Wisły i Ustronia. Podczas wyjazdu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci miały okazję zobaczyć Skocznię oraz Muzeum Adama Małysza w Wiśle, przygotowany był również kulig zakończony spotkaniem z Mikołajem i rozdaniem paczek. Drugi dzień dzieci spędziły w Ustroniu, gdzie najmłodsi udali się do Parku Leśnych Niespodzianek, a starsze dzieci do Parku Extreme.

• Piknik z okazji Dnia Dziecka

Jak co roku mieliśmy przyjemność współpracować z Domem Dziecka nr 1 w Bytomiu, przy organizacji bardzo ważnego wydarzenia w tejże placówce, czyli pikniku z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się 4 czerwca 2016 r. pod hasłem „Przyjaźń jest Najważniejsza”. Dla przybyłych gości: rodziców, władz miasta, darczyńców oraz byłych wychowanków w/w placówki czekało wiele atrakcji. Jak wcześniej dzieci przygotowały wspaniałe przedstawienie, były gry i zabawy prowadzone przez animatora, tj. euro bungee, pokaz wielkich baniek mydlanych itp.

• Mikołajki 2016

Z okazji Mikołajek 2016 dnia 10 grudnia 2016 r. nasi podopieczni z Domu Dziecka nr 1 im. Jana Pawła II w Bytomiu wybrali się na wspaniałą wycieczkę do Zakopanego i Białego Dunajca. Nie zabrakło oczywiście wielu atrakcji. Dzieciaki zwiedziły Krupówki, był kulig i ognisko, a na zakończenie odwiedził dzieci Święty Mikołaj i wręczył im wymarzone paczki. W drugim dniu wycieczki zaplanowane było zwiedzanie skoczni Wielkiej Krokwi oraz wizyta w Aqua Parku w Zakopanem.

• Piknik z okazji Dnia Dziecka

Dnia 2 czerwca 2017 r. pod hasłem „Dzień Przyjaciół Domu” zorganizowany był super Piknik z okazji Dnia Dziecka. Na gości czekało wiele atrakcjami m.in. przedstawienie w wykonaniu wychowanków Domu Dziecka pt. „Piękno jest w każdym z nas” na motywach bajki Shrek, a także gry i zabawy prowadzone przez animatora. Dzieci i goście mogli zobaczyć również pokaz wielkich baniek mydlanych, euro bungee, dmuchany zamek, klaun z balonami oraz wiele innych atrakcji.

W dniach 28-29 października 2017 r. organizowaliśmy wycieczkę dla dzieci do miasta Wrocław. Wyjazd dał wychowankom szansę zwiedzenia miasta wraz z przewodnikiem, zobaczyli m.in. Ostrów Tumski, Ogród Japoński oraz Rynek. Dzieci złożyły wizytę we Wrocławskim ZOO i Afrykarium. W programie wycieczki było również zwiedzanie Panoramy Racławickiej oraz Hali Stulecia, gdzie można było zobaczyć przepiękny pokaz fontann.

Dom Dziecka w PolicachDom Dziecka „Zakątek” w Katowicach