Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "PARKOWA" w Krakowie

• Wycieczka w Pieniny

W dniach 26-27 września 2015 r. organizowaliśmy dla dzieci wycieczkę w Pieniny. W pierwszym dniu pobytu wychowankowie zwiedzili średniowieczną warownię zamku Nidzica oraz ruiny gotyckiego zamku w Czorsztynie. W drugim dniu zaplanowano zdobycie masywów górskich Trzech Koron oraz zejście do wsi Sromowce. Zwieńczeniem wyjazdu był wspaniały spływ Dunajcem do Szczawnicy, po którym dzieci wróciły bardzo uśmiechnięte i zadowolone.

• Wycieczka do term Szaflary

Piękna złota jesień, piękne polskie góry i oni – podopieczni Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Parkowa” w Krakowie, którzy w dniach 23-24 września 2016 r. spędzili cudowne 2 dni w Termach w Szaflarach, korzystając ze wszystkich atrakcji m.in: baseny z wysoko mineralizowaną wodą termalną, zjeżdżalni, urządzeń do hydromasażu i biczy wodnych. Dzień pełen wrażeń zakończył się ogniskiem, wspólną zabawą i śpiewami. W drugim dniu wychowankowie oddali się pięknu naszych polskich gór i zwiedzili przepiękną okolicę. Przeszli również zielonym szlakiem z Szaflar do Dursztyna.

• Wycieczka do Szczyrku

Jest wiosna, piękny maj. Wszystko budzi się do życia, aby podziwiać piękno przyrody. To właśnie w dniach 14-15 maja 2017 r. wychowankowie Domu Dziecka „Parkowa” w Krakowie wybrali się do Szczyrku na dwudniową wycieczkę. W raz z przewodnikiem przeszli szlakiem zielonym na Klimczok, gdzie podziwiali przepiękne widoki. Odwiedzili również Sanktuarium Maryjne w Szczyrku potocznie zwane Sanktuarium na Górce. Miłym zakończeniem dnia było ognisko z pieczeniem kiełbasek. W drugim dniu wychowankowie wjechali kolejką linową na Skrzyczne oraz spędzili miło czas w Aquaparku Troclik w Bielsku Białej.

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w ZawierciuZespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie