Dom Dziecka "Zakątek" w Katowicach

• Ferie zimowe 2016

W roku 2016 jako Fundacja SFINKS udało się nam zorganizować ferie dla wspaniałych dzieciaków z Domu Dziecka „Zakątek” w Katowicach. Uczestniczyli oni w wycieczce edukacyjno – rekreacyjnej do Wrocławia. Głównym punktem wyjazdu było Wrocławskie ZOO. Wychowankowie mieli również możliwość zwiedzenia miasta, a kolejną atrakcją był dzień pełen wrażeń w Aquadromie w Rudzie Śląskiej, gdzie dzieci mogły skorzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji tego Aquaparku.

• Ferie zimowe 2017

Piękna zima, śnieg i siarczysty mróz nie przeszkodziły dzieciakom z Domu Dziecka „Zakątek” w Katowicach, aby w ferie 2017 wybrać się na wspaniałe zimowe wycieczki. W pierwszym tygodniu ferii podopieczni pojechali do Łodzi. Polska to piękny kraj i w każdym mieście można zobaczyć coś ciekawego. Dzieci podczas ferii oraz wycieczki mieli okazję zobaczyć słynną Manufakturę czyli dawne Zakłady Bawełniane I.K. Poznańskiego. Dzieci odwiedziły również Muzeum Fabryki, poznały historię bawełnianego królestwa oraz zobaczyły dawny bielnik, elektrownię, tkalnię oraz przędzalnie w której obecnie znajduje się hotel Andel’s. Następnym punktem programu był Pałac Poznańskiego zwany Łódzkim Luwrem, który wraz z kompleksem fabrycznych budynków tworzy niesamowite miejsce. Na zakończenie wycieczki wychowankowie przespacerowali się najdłuższą ulicą w Łodzi ul. Piotrkowską. W drugim tygodniu zaplanowaliśmy dla dzieci rekreacyjny wyjazd do Wisły. Dzieci spędziły fantastyczny dzień w górach, w programie którym miały między innymi kulig z ogniskiem oraz mnóstwo dobrej zabawy na śniegu.

Dom Dziecka nr 1 w BytomiuPlacówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Częstochowie