Dom Dziecka w Rudzie Śląskiej

• Wycieczka do Parku Rozrywki Energylandia

W dniu 31 sierpnia 2015 r. wychowankowie z Rodzinnego Domu Dziecka w Rudzie Śląskiej pojechali na jednodniową wycieczkę na zakończenie wakacji do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Spędzili tam dzień pełen wrażeń korzystając z wielu atrakcji, które oferuje park w strefach tematycznych. Odwiedzili również dwa duże amfiteatry, gdzie uzdolnieni artyści dają popis swoich umiejętności.

• Ferie w górach 2015

W dniach 20-27 lutego 2015 r. dzieci spędziły wspaniały tydzień ferii w górach. Było wiele atrakcji, w tym m.in. wycieczka do Zakopanego, pobyt w Termach, kulig z pochodniami, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz wiele programów animacyjnych i sportowo-rekreacyjnych.

• Ferie zimowe 2017

W dniach 21-28 stycznia 2017 r. dzieci miały okazję miło spędzić ferie zimowe w Murzasichle – wielka krokiew. Odwiedziły również Zakopane, termy. Wśród atrakcji mieli również kulig i szaleństwa na stoku.

• Wakacje na Słowacji

W dniach 15-27 lipca 2017 r. podopieczni powyższej placówki pojechali na wakacje na Słowację, do miejscowości Lietava. Spędzili tam dwa tygodnie w przepięknej okolicy z dala od hałasu i zgiełku. Oczywiście mieli wiele atrakcji min. zwiedzanie okolicznych jaskiń i zamków oraz kąpiele w basenie. Podczas pobytu zaplanowana była wycieczka do Tatralandi, gdzie dzieci spędziły niezapomniane chwile. Czekały tam na nich atrakcje takie jak baseny, zjeżdżalnie, Tropical Paradise, Wyspa Piratów. Dzieci wzięły również udział w wycieczce do Lietawskiego Grodu, zamku zaliczanego do największych grodów na Słowacji.

Dom Dziecka „Tęcza” w KatowicachDom Dziecka w Klęczanach