Dom Dziecka w Klęczanach

Podopieczni z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Domu Dziecka w Klęczanach, dzięki naszej Fundacji SFINKS mieli okazję uczestniczyć w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Wycieczka odbyła się w dniach 18-19 czerwca 2015 r. Dzieci zwiedziły z przewodnikiem miasto, odwiedziły wrocławskie ZOO i Afrykarium, a w programie wycieczki było również zwiedzanie Panoramy Racławickiej oraz rejs po Odrze. To był naprawdę ciekawy wyjazd pełen pięknych wrażeń.

• Wycieczka w Góry Stołowe

Kolejna udana wycieczka za nami. Tym razem podopieczni z Domu Dziecka w Klęczanach wybrali się w długą podróż i odwiedzili Góry Stołowe. Podczas dwudniowej wycieczki w terminie 15-16 czerwca 2016 r. wychowankowie zwiedzili Złoty Stok, a w nim dawną Kopalnię Złota, Sztolnię Gertruda, Sztolnię Czarną, a następnie zwiedzili Twierdzę Kłodzką oraz jej podziemia. W drugim dniu wycieczki atrakcją były Skalne Labirynty „Błędne Skały” oraz Bazylika Nawiedzenia NMP w miejscowości Wambierzyce – imitująca sakralną geografię Jerozolimy.

Dom Dziecka w Rudzie ŚląskiejPlacówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Zawierciu