Dom Dziecka "Tęcza" w Katowicach

• Wakacje w Gostyniu k/Pobierowa

W terminie 29 lipca – 11 sierpnia 2015 r. podopieczni z Domu Dziecka „Tęcza” mieli okazję spędzić wspaniałe dwa tygodnie w przepięknej okolicy z dala od hałasu i zgiełku. Czekało na nich wiele atrakcji, liczne gry i zabawy, plażowanie oraz zajęcia integracyjne. Wychowankowie uczestniczyli w wycieczce, autokarowej Szlakiem Wybrzeża Zachodniego obejmującego Wzgórze Gosań, latarnię morską w Świnoujściu, aleję gwiazd i molo w Międzyzdrojach. Udali się również do Trzęsacza, gdzie zwiedzili ruiny Gotyckiego Kościoła oraz stadninę koni Red Lion Farm.

• Wakacje w Gostyniu k/Pobierowa 2016

Jak co roku i również w roku 2016 zorganizowane zostały kolonie do Gostynina koło Pobierowa dla wychowanków Domu Dziecka „Tęcza” w Katowicach. Dzieci spędziły tam dwa tygodnie w terminie od 4-17 sierpnia 2016 r. w przepięknej okolicy z dala od hałasu i zgiełku. Czekało na nich wiele atrakcji m.in. plażowanie, kąpiele morskie i słoneczne, zajęcia integracyjne z chustą animacyjną Klanza, projekt T-shirt – wykonywanie własnego t-shirtu, zajęcia sportowe, Movie Maker – tworzenie własnego filmu, ognisko. Dzieci były również na wycieczce do Fortu Gerharda – Podziemnego Miasta w Świnoujściu, ponadto podczas tej wycieczki odbyły przeprawę promem z Wyspy Wolin na Wyspę Uznam oraz odwiedziły jeden z większych Portów Jachtowych. Na wychowanków czekała również Piracka Przygoda w Kołobrzegu, gdzie podczas wycieczki Piraci przeszkolili oraz nauczyli dzieci jak bezpiecznie oraz odpowiednio zachować się na statku.

• Wycieczka do Gostynia k/ Pobierowa

W dniach 11-24 lipca 2017 r, jak co roku na wspaniałe kolonie w ramach letniego wypoczynku wybrały się dzieci z Domu Dziecka „Tęcza” w Katowicach. Dzieci spędziły czas w Gostyniu k/Pobierowa, nie zabrakło cudownej pogody, kąpieli wodnych i dobrego humoru.

Powiatowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Czerwionce LeszczynachDom Dziecka w Rudzie Śląskiej